Anasayfa | Başlarken | Teknikler | Aromaterapi | Masaj Yapmak | Kendine Masaj | Bebekler | Basınç | Sagaltici Masaj
Masörler | Masör Yazılımı | Reklam | Anatomi | Sırt | Ayak | Bacak | El | Kol | Karın | Göğüs ve Boyun | Yüz | Baş | Hızlı Masaj | İletişim


MASÖR, MASÖZ VE MASAJ SALONLARI YAZILIMIMasör ve Masözlerin, Masör salonlarının hizmetlerini tanıtmaları için AcilHost.com özel bir yazılım geliştidi.
Masör ve Masözler bu yazılım ile arama motorlarında üst sıralarda çıkacak, müşterilerine kolay bir şekilde ulaşacaklar.
Kullanımı ve güncellemesi çok kolay. Bilgisayar ve internet kullanan herkesin yapabileceği basitlikte.
Tanıtım için başlangıç fiyatımız 750$ + KDV olarak belirlenmiştir. Talepleriniz için TIKLAYINIZ...

Masör, Masöz ve Masaj Salonları Yazılımı'nı incelemek ve satın almak için tıklayınız...


Karın MasajıBazı insanlar karınlarına masaj yapılmasından ilk başlarda biraz tedirgin olurlar. Bence bunun nedeni gerginliği burada taşımaları ve karınlarını açtıklarında kendilerini savunmasız hissetmeleridir. Ama iyi bir karın masajının keyfini yaşayan herkes bu fikrini değiştirir.
Sinirleri yatıştırıp sindirim sistemini uyaran çok hafif ve gevşetici bir karın masajı öğretiyorum. Nedeni ister gerginlik ya da hazımsızlık, isterse sancılı bir adet dönemi olsun karın ağrısından şikayetçiyseniz, bu masaj sizi rahatlatacaktır. Bu sakinleştirici ve gevşetici hareketler aynı zamanda pekliği de giderir. Karın masajı, kilolarına dikkat edenler için de çok yararlıdır: Bu bölgelerinin farkına vararak çok daha bilinçli bir diyet uygulamaya başlarlar. Ayrıca, kan dolaşımının hızlanmasıyla deri yüzeyi de pürüzsüzleşerek güzelleşir.
Kimileri hamile kadınlara bu masajın yapılmasını salık vermez ama, ben birçok kez hafif bir masajın onlara çok faydası dokunduğunu gördüm; hem anne hem de bebek sakinleşip rahatlar.
Bu bölgedeki tüm hareketleriniz hafif ve duyarlı olmalıdır. Belin yanında diz çökün, sırt ve karın kaslarının gevşemesine yardımcı olmak için arkadaşınızın dizlerinin altına bir yastık koyabilirsiniz. Temel masaj beş on dakika arasında sürer ama bu hareketleri tekrarlayarak masajı istediğiniz kadar uzatabilirsiniz.

Sıvazlamalar

1. Yüzünüz başa dönükken ellerinizi karnın alt kısmına yan yana koyun, parmaklarınız baş yönünde olsun. Basıncı sabit tutarak kaburgalara doğru yavaşça sıvazlayın.

2. Kaburgalara ulaştığınızda ellerinizi dışarıya ve yanlardan aşağı doğru kaydırın. Elleriniz vücut kıvrımlarının biçimini alsın ve üzerinden geçmediğiniz hiçbir nokta kalmasın.

3. Ellerinizi bastırarak belin yanlarından yukarıya ve içeriye doğru çekin ve tekrar başlamak üzere döndürün. Hareketiniz akıcı ve sürekli olsun. En az altı kez tekrarlayın.

Göbek Çevresi Masajı

1. Vücuda yandan bakacak şekilde dönün ve sol elinizi alt kaburgalar üzerine koyun. Sağ elinizle göbeğin altından başlayıp yukarı doğru geniş bir kavis çizerek sol elinize doğru hafifçe sıvazlayın; basınç sabit ve hafif olmalıdır.

2. Sağ elinizle daireler çizerek sıvazlamayı sürdürün. Karın masajı yaparken hareketleriniz hep saat yönünde olsun. Bunlar son derece rahatlatıcıdır, masaj sırasında biraz daha yağ sürmek istediğiniz her zaman bu hareketi tekrarlayın.

Dairesel Sıvazlamalar

1. Bir önceki harekette olduğu gibi, karnı saat yönünde sıvazlayın ama bu kez iki elinizi de kullanın. Ellerinizi karna koyup daireler çizerek sıvazlayın, bir el diğerini izlesin.

2. Sağ eliniz yukarı doğru çıkarken sol eliniz belin karşı çevresinden aşağı doğru kaydırın. Basınç, yandan aşağıya kayarken hafif, belden içeriye ve karından yukarı doğru çıkarken de derin olsun.

3. Sol elinizi belin yanından yukarıya, sağ elinizi de karından karşıya ilerletin. Daireler şeklinde sıvazlarken kollarınızı çaprazlayın.

4. Sol elinizi sağ kolunuzun üzerinden aşırıp tekrar başlamak üzere hafifçe karna geri koyun. Dönüş hareketleriniz sıvazlamalar kadar kesintisiz ve ritmik olsun ki sürekli bir daire çiziliyor gibi hissedilsin. Bu sakinleştirici sıvazlamalar karın ağrısın gidermeye de yardımcı olur.


Dairesel Basınçlar

Yoğurmalar

Az önce çizmiş olduğunuz geniş dairenin hatlarını izleyerek bir dizi küçük dairesel basınç uygulayın. Bir elinizle bastırıp hafifçe bir daire çizin, sonra elinizi bastırmadan 2-3 cm. kadar kaydırın. Basınç ritmik ve baskılı olmalıdır; çok derini acı verici, çok hafifi de rahatsız edici olabilir. Daire çevresinde iki-üç kez çalışın.

1. Vücudun karşı tarafındaki kalçadan başlayıp tüm bölgeyi iyice yoğurun. Elleriniz birbirine bakarken dirsekleriniz açık olsun, eti sırayla sıkıp bırakın; bu bölge genellikle ellerinizi dolduracak kadar etlidir. Kalçanın tamamını iyice yoğurun, hareketleriniz derin ve canlı olmalıdır.

2. Belden yukarı ve karnın karşısına doğru hafifçe yoğurmaya başlayın. Arkadaşınızın ölçülerine göre eliniz yerine parmaklarınızla da çalışabilirseniz. Deriyi sıkıştırmadan çekip bastırın ve sıkın. Karnından karşıya birkaç hat boyunca hafifçe yoğurun, sonra size yakın olan tarafa geçin.


Yanlarda Sıvazlamalar

Çaprazlamalar

1. Bu gevşetici hareket yoğurmadan sonra tüm bölgeyi rahatlatır; gevşek ellerle beli yanından yukarı doğru yavaşça sıvazlayın. Göbeğe doğru ritmik ve serbest hareketler yaparken bir eliniz diğerini izlesin.

2. Göbeğe ulaştığınızda ilk elinizi kaldırıp tekrarlayın. Size yakın olan tarafta çalışırken ya aşağıya eğilip ellerinizle bastırın ya da yan dönerek itin.

Elleriniz belin her iki yanındayken başlayın, karın boyunca kaydırıp yanları yukarı doğru çekerek karşıya kaydırın. Yukarı çekerken kuvvetli bastırıp sıvazlarken nazik davranın. Altı kez tekrarlayın.


Sırt Kaldırma

Hintli Çiçekçi

Bu derin hareketi, Hindistan’daki bir çiçekçiden korkunç karın ağrımı geçirdiği zaman öğrenmiştim. Bu hareketi hamileler üzerinde denemeyin. Parmaklarınızı göbeğin hemen altına koyup bir elinizi diğerinin üzerine yerleştirin, son derece yavaş bir şekilde yukarı doğru bastırın. Göbeği geçene kadar derin bir basınç uygulayın, sonra basıncı kaldırıp geriye kayın.

1. Yüze bakacak şekilde dönüp karnı sıvazlayın. Ellerinizi yanlardan kaydırıp omurganın yanında bastırarak dairesel basınçlar uygulamak üzere belin arkasına doğru ilerletin.

2. Ellerinizi belin çevresinden öne doğru kaydırıp vücudu hafifçe yukarı kaldırmak için yanlardan sıkıca tutun ve ağırlığınızı bacaklarınıza verin.

 

Tüy Masajı

Bitirirken

1. Masajın sonuna geliyorsunuz, bu yüzden bol bol sıvazlama hareketleri yapın. İlk baştaki hareketi tekrarlayın, sonra vücuda yandan bakacak şekilde dönüp hafifçe dairesel sıvazlamalar yapın.

2. Bir el diğerini izleyecek şekilde saat yönünde dairesel hareketler yapın; dokunuşunuz giderek daha yumuşak olsun, ta ki tene ancak dokunur hale gelene dek. İstediğiniz kadar devam edin.

1. Bu basit hareket, arkadaşınızı gevşemiş ve hafiflemiş halde bırakan inanılmaz bir etkiye sahiptir. Ellerinizi çukurlaştırıp göbeğinin üzerine koyun, birkaç saniye kıpırtısız tutup altında sıcaklığın toplandığını hissedin. Ellerinizi hafifçe düzleştirerek sıcaklığı vücuda geri gönderin.

2. Ellerinizi gevşetip çok yavaş bir şekilde kaldırın. Aceleye getirmeyin, istediğiniz kadar bekleyin.Elleriniz vücuttan ayrılırken masaj yaptığınız kişi kendisini genellikle havalanıyormuş gibi hisseder sanki tüm gerginliği alıp vücudu yükseltiyormuşsunuz gibi.


Sırt Masajı
Ayak Masajı
Bacak Masajı
El Masajı
Kol Masajı
Karın Masajı
Göğüs ve Boyun Masajı
Yüz Masajı
Baş Masajı
On Dakikalık Masaj


HOSTING - DOMAIN KAYDI - HABER YAZILIMIDünyanın en Ekonomik ve Kaliteli Hosting Paketlerini incelemek ve satın almak için TIKLAYINIZ...

HOSTING - DOMAIN KAYDI - HABER YAZILIMI - MASÖR VE MASÖZ YAZILIMI.

Acilhost.Com ©