Anasayfa | Başlarken | Teknikler | Aromaterapi | Masaj Yapmak | Kendine Masaj | Bebekler | Basınç | Sagaltici Masaj
Masörler | Masör Yazılımı | Reklam | Anatomi | Sırt | Ayak | Bacak | El | Kol | Karın | Göğüs ve Boyun | Yüz | Baş | Hızlı Masaj | İletişim


MASÖR, MASÖZ VE MASAJ SALONLARI YAZILIMIMasör ve Masözlerin, Masör salonlarının hizmetlerini tanıtmaları için AcilHost.com özel bir yazılım geliştidi.
Masör ve Masözler bu yazılım ile arama motorlarında üst sıralarda çıkacak, müşterilerine kolay bir şekilde ulaşacaklar.
Kullanımı ve güncellemesi çok kolay. Bilgisayar ve internet kullanan herkesin yapabileceği basitlikte.
Tanıtım için başlangıç fiyatımız 750$ + KDV olarak belirlenmiştir. Talepleriniz için TIKLAYINIZ...

Masör, Masöz ve Masaj Salonları Yazılımı'nı incelemek ve satın almak için tıklayınız...


Göğüs ve Boyun MasajıNe kadar fazla kişinin göğüslerinde gerginlik taşıdığını görmek beni hep şaşırtmıştır. Kötü duruş ve düşük omuzlar göğüs kaslarının fazlasıyla gerginleşmesine yol açar. Otururken masanın üstüne kasılarak eğilmek, araba direksiyonu üstünde kamburlaşmak hatta binicilik ve golf gibi sporlar, ayrıca astım gibi hastalıklar hep bu kasları zorlayıp gerer. Göğüs kasları kısalır ve sıkışır, sırtın üst kısmındaki kaslar da fazlasıyla gerilip uzar. Böylece omurga sürekli eğik halde kalır, boyun uzanır ve kafa da öne çıkar. Bunun sonucu ise, boyun ve omuzlarda sımsıkı, esnemeyen kaslardır.
Bu masaj göğüs kaslarının uzayıp gevşemesine yardımcı olur, böylece sırtın üst kısmı ve boyundaki ağrıları giderir. Kaburgalar arasındaki kaslara masaj yapmak omuzların dik durmasını sağlamaya yardımcıdır.
Göğüs masajı için ideal zaman yüz masajı öncesidir ama bir kola masaj yapıp diğerine geçmeden önce ya da karın veya sırt masajından hemen sonra da yapabilirsiniz.
Arkadaşınız sırtüstü uzansın, siz de başının arkasında diz çökün. Boynun tamamen gevşeyebilmesi için başın altına küçük bir yastık ya da kalın bir kitap koyabilirsiniz (telefon rehberi idealdir). Bu, omuzlarda çalışmak için iyi bir duruştur ve omuzlar gevşemeden göğsü ve boynu gevşetmek zor olduğundan, bu bölgeye masaj yaparken hep omuzları da dahil ederim.

Sıvazlamalar

1. Yağı elinizle tüm bölgeye yayarak sürün. Hareketin sıkı ve akıcı bir şekilde hissedilmesine çalışın. Başlarken elerinizi köprücük kemiklerinin hemen altına yan yana yerleştirin.

2. Göğüsten aşağı doğru sıvazlayın, basınç kesintisiz ve sabit olmalıdır. Sonra da ellerinizi dışa doğru döndürün, göğüsten yana ve omuzlara doğru gevşekçe kaydırın.

3. Elleriniz omuzlarda gezinirken vücut hatlarının kavisini izlesin. Ellerinizi omuzlarda çukurlaştırarak omuzlara ayak yönünde ya da aşağıya yere doğru hafifçe bastırın.

4. Parmaklarınızı omuzların altına doğru kaydırıp omuzların arkasından ve enseden yukarı doğru bastırın. Sonra ellerinizi boynun her iki yanından aşağıya ve köprücük kemiklerine doğru döndürün. Dört kez tekrarlayın.


Dalga Masajı

Ellerinizi yumruk yapın ve parmak eklemlerinizle küçük daireler çizin. Tüm göğüste, sonra da omuzların arkası ve ense kökünün çevresinde çalışın.

Derin Basınçlar

Kaburgalar arasındaki kasları başparmağınızla bastırarak ovun. Ortadan başlayıp omuzlar yönünde dışa doğru çizgiler çizin. Bu basınçlar acı verici olabilir, bu yüzden derinliğini arkadaşınızın tepkisine göre ayarlayın.

Yoğurmalar

Koltuk altının etli bölgeyi yoğururken ellerinizi sırayla kullanarak kası kavrayıp sıkın. İki elinizle bir yanda, sonra da diğer yanda çalışın. Bu, göğüs, kollar ve sırttaki gerginliği çözmeye yardımcı olur.


Sıralı Sıvazlamalar

Yanlarda Masaj

Elleriniz boynun her iki yanındayken sırayla omuzlardan kafatasına kadar sıvazlayın. Hareketin geniş ve düzgün olması için bir o yana bir bu yana sallayın, bu arada başı iki yöne doğru hafifçe itin.

1. Şimdi de her iki elinizi bir yanda kullanın. Çalıştığınız yana doğru hafifçe eğilin ve bir elinizle omuzdan yukarıya boyna ve kafatasına kadar sıvazlayın. Eliniz kulağa ulaştığında, diğer elinizle izleyin.

2. Elinizi boyundan yukarı doğru çekerken diğer elinizi kaldırıp omza geri getirin. Dönüş o kadar yavaş olsun ki tüm hareket akıyormuş gibi hissedilsin. Bir yanda birkaç kez tekrarlayın, sonra diğer tarafa geçin.


Boynu Esnetmek

Basınçlar

Bir elinizle bir omzu kavrayıp diğerini aynı yanda kafatasının bitim yerine koyun. Hafifçe omzu aşağı doğru itip boynu germek için başı çekin; ani hareketler yapmayın. Diğer yanda da tekrarlayın.

1. Şimdi her iki elinizi bir yanda kullanın. Çalıştığınız yana doğru hafifçe eğilin ve bir elinizle omuzdan yukarıya boyna ve kafatasının bitim yerine kadar bastırın. Bir eliniz kulağa ulaştığında, diğeriyle izleyin.

2. Bir elinizi boyundan yukarı doğru çekerken diğerini kaldırıp omza geri getirin. Geri dönüş hareketiniz ani olmasın; tüm hareket akıyormuş gibi hissedilsin. Bir tarafta birkaç kez çalışın, sonra diğer yana geçin.

Pasif Hareketler

1. Sırttan başa kadar olan tüm gerginlikler boynu esneterek giderilebilir. Bu hareketi yavaş yavaş ve aşamalı bir şekilde yapın; asla aniden çekmeyin. Ellerinizle kafatasının bitim yerini çevresinden kavrayın ve başı yukarıya kaldırmadan yavaşça geriye eğilin, bu sırada boynu hafifçe germek için vücut ağırlığınızı kullanın. İki – üç kez tekrarlayın.


2. Bir elinizle başı arkadan kavrayıp diğerini alna koyun. Başı çene öne düşecek şekilde kaldırın, sonra başın ağırlığını elinize vererek indirin; serbestçe hareket edene kadar tekrarlayın.

3. Duruşunuzu bozmadan başı yavaşça bir o yana bir bu yana döndürün, bu arada ellerinizle desteklemeye devam edin. Baş serbestçe hareket edebilmelidir.


Sırt Masajı
Ayak Masajı
Bacak Masajı
El Masajı
Kol Masajı
Karın Masajı
Göğüs ve Boyun Masajı
Yüz Masajı
Baş Masajı
On Dakikalık Masaj


HOSTING - DOMAIN KAYDI - HABER YAZILIMIDünyanın en Ekonomik ve Kaliteli Hosting Paketlerini incelemek ve satın almak için TIKLAYINIZ...

HOSTING - DOMAIN KAYDI - HABER YAZILIMI - MASÖR VE MASÖZ YAZILIMI.

Acilhost.Com ©