Anasayfa | Başlarken | Teknikler | Aromaterapi | Masaj Yapmak | Kendine Masaj | Bebekler | Basınç | Sagaltici Masaj
Masörler | Masör Yazılımı | Reklam | Anatomi | Sırt | Ayak | Bacak | El | Kol | Karın | Göğüs ve Boyun | Yüz | Baş | Hızlı Masaj | İletişim


MASÖR, MASÖZ VE MASAJ SALONLARI YAZILIMI



Masör ve Masözlerin, Masör salonlarının hizmetlerini tanıtmaları için AcilHost.com özel bir yazılım geliştidi.
Masör ve Masözler bu yazılım ile arama motorlarında üst sıralarda çıkacak, müşterilerine kolay bir şekilde ulaşacaklar.
Kullanımı ve güncellemesi çok kolay. Bilgisayar ve internet kullanan herkesin yapabileceği basitlikte.
Tanıtım için başlangıç fiyatımız 750$ + KDV olarak belirlenmiştir. Talepleriniz için TIKLAYINIZ...

Masör, Masöz ve Masaj Salonları Yazılımı'nı incelemek ve satın almak için tıklayınız...


El Masajı



El masajının verdiği keyfi keşfettiğinde bir çok insan şaşırır. Eller genellikle gergin bir bölge olarak düşünülemez ama, ellerimizi hemen hemen her işte kullandığımızdan onlarında arada sırada gerilip yorulması pek de şaşırtıcı değildir. Sürekli olarak ellerini kullanan, bir raketi kavrayan ve hatta kendileri masaj yapan herkes, düzenli olarak yapılan el masajının yararlarını görür.
Eller ihmal edildiğini kolayca gösteren bölgelerin başında gelir. Çok az yağ dokusuna sahip olduklarından çabucak yaşlanıp kırışırlar. Ellere kremle veya yağla masaj yapmak deriyi nemlendirir ve kan dolaşımını harekete geçirir; böylece eller yumuşak ve pürüzsüz kalır.
Ellere kolayca ulaşılabilir ve soyunmak gibi bir dert de olmadığından el masajı her yerde yapılabilir. Herkes eline dokunulmasına alışkındır ve bu yüzden masaj yapılmasından tedirginlik duyanlara önce bir el masajıyla başlanabilir.
Bence el masajı yapabilmek dünyanın en yararlı becerilerinden biridir. Hep bunun paha biçilemez olduğunu düşünmüşümdür, çünkü nerede olursanız olun, her zaman bir insanı el masajı yaparak gevşetip rahatlatabilirsiniz.

Sıvazlamalar

Arkadaşınızın elini avuç içi üstte olacak şekilde bir elinizle tutun ve diğer elinizin tabanıyla avucunu ovun. Bileğe doğru bastırın, sonra hafifçe geri kaydırın.

Başparmakla Ovma

Eli ters çevirip parmaklarınızla destekleyin; üzerini başparmaklarınızla ovun, hareketi parmak eklemlerinden bileğe kadar yayarak genişletin.

Ovma ve Esnetme

Her iki elinizle arkadaşınızın elini tutun. Parmaklarınızla bileğine doğru bastırarak sıvazlayın. Bir eliniz bileğe doğru ilerlerken diğer elinizi sıkıca bastırarak elini gevşetin.

Parmaklara Masaj

1. İyi bir masaj parmaklar için çok yararlıdır. Arkadaşınızın elini, avuç içi altta olacak şekilde bir elinizde tutup diğeriyle her parmakta ayrı ayrı çalışın. Parmak ucundan ekleme kadar ovup tümünü sıkıştırın.

2. Başparmağınızla her eklem çevresine dairesel basınçlar uygulayın, parmağı iki yönde iki kez döndürün. Son olarak, elinizi yumruk yapıp parmağı iki parmağınız arasında kavrayın. Eklemleri rahatlatmak için hafifçe gerin ama, aniden çekmeyin.

3. Başparmağa geldiğinizde, diğer elinizi kullanarak elin her yanını derin bir şekilde ovun. Hafif bir basınç yerine sert ve sıkı basınçlar uygulayın. Başparmağın bitim yerindeki kaslı bölgenin tümüne sıkı ve dairesel basınçlar uygulamak için eli ters çevirin.

Kirişler Arasında Masaj

Eli ters çevirip parmaklarınızla destekleyin. Ana eklemlerden başlayarak bir başparmak diğerini izleyecek şekilde bileğe doğru ovun, kirişler arasındaki oluklara başparmaklarınızla bastırın. Bunu her bir olukta birkaç kez yapın, sonra eli ters çevirip en başta yaptığınız gibi elinizin tabanını avuç içine bastırarak ovalayın.

Dalga Masajı

Bir elinizi yumruk yapın, diğeriyle arkadaşınızın elini avuç içi yukarıda olacak şekilde tutun. Parmak eklemlerinizle art arda küçük daireler çizerek yumruğunuzu tüm avuçta gezdirin. Basıncı derinden hafife kadar değiştirerek harika bir duygu uyandırabilirsiniz. Bu, esnekliği ve koordinasyonu arttığından sizin için de yararlıdır.

Eli Esnetmek

1. Avuç içi açıkken serçe parmaklarınızdan birini arkadaşınızın serçe ile yüzük parmağı, diğerini de işaret ve başparmağı arasından geçirerek elini tutun, diğer parmaklarınız alttan desteklesin. Avucu esnetmek için elini açın. Bu, normal kavrama hareketlerimize karşı bir etkide bulunarak ellerdeki tüm gerginliğin giderilmesini sağlar.

2. Bu şekilde eli esnetmeye devam edin. Başparmaklarınızı avucun üzerine getirerek dışarı doğru yayılan hareketlerle tüm avucu ovun. Sonra, yalnızca bir başparmağınızı kullanarak tüm avuçta küçük dairesel basınçlar uygulayın. Gerginlik her noktada olabilir ve sıkı basınçlar uygulamak da çok rahatlatıcıdır.


Bilek Masajı

Bitirirken

Eli parmaklarınızla destekleyerek başparmaklarınızla tüm bilek çevresini ovun. İç kısmından başlayıp kola ve yanlara doğru devam edin. İki başparmağınızı birlikte, sonra da sırayla kullanın. Eli ters çevirip diğer yanda da aynı şekilde çalışın. Parmaklarınızı yukarı doğru bastırarak itip geriye doğru hafifçe kaydırın.

1. Tüm eli sıvazlayın ve eli çevirerek iki avucunuz arasına alın. Ellerinizi birkaç saniye birbirine bastırın.

2. Ellerinizi gevşetip yavaşça parmaklardan aşağı doğru çekin. El artık tamamen gevşemiş olmalıdır. Bunu birkaç kez tekrarlayın.


Sırt Masajı
Ayak Masajı
Bacak Masajı
El Masajı
Kol Masajı
Karın Masajı
Göğüs ve Boyun Masajı
Yüz Masajı
Baş Masajı
On Dakikalık Masaj


HOSTING - DOMAIN KAYDI - HABER YAZILIMI



Dünyanın en Ekonomik ve Kaliteli Hosting Paketlerini incelemek ve satın almak için TIKLAYINIZ...

HOSTING - DOMAIN KAYDI - HABER YAZILIMI - MASÖR VE MASÖZ YAZILIMI.

Acilhost.Com ©