Anasayfa | Başlarken | Teknikler | Aromaterapi | Masaj Yapmak | Kendine Masaj | Bebekler | Basınç | Sagaltici Masaj
Masörler | Masör Yazılımı | Reklam | Anatomi | Sırt | Ayak | Bacak | El | Kol | Karın | Göğüs ve Boyun | Yüz | Baş | Hızlı Masaj | İletişim


MASÖR, MASÖZ VE MASAJ SALONLARI YAZILIMIMasör ve Masözlerin, Masör salonlarının hizmetlerini tanıtmaları için AcilHost.com özel bir yazılım geliştidi.
Masör ve Masözler bu yazılım ile arama motorlarında üst sıralarda çıkacak, müşterilerine kolay bir şekilde ulaşacaklar.
Kullanımı ve güncellemesi çok kolay. Bilgisayar ve internet kullanan herkesin yapabileceği basitlikte.
Tanıtım için başlangıç fiyatımız 750$ + KDV olarak belirlenmiştir. Talepleriniz için TIKLAYINIZ...

Masör, Masöz ve Masaj Salonları Yazılımı'nı incelemek ve satın almak için tıklayınız...


AromaterapiAromalı bitki özlerin kullanılması masajınıza tümüyle yeni bir boyut kazandırır. Çeşitli bitki ve ağaçlardan elde edilen bu konsantre özler, esanslar olarak bilinirler. Aromaterapi, uykusuzluk ve stresten akneye, deri sarkmasından depresyon ve sinirsel gerginliğe kadar uzanan birçok problemin çözümünde bu yağların sağaltım amaçlı kullanılması demektir.Korkunun Gücüİnsanlar, genellikle kokulardan ne denli güçlü bir şekilde etkilendiklerinin farkında değildirler. Oysa bir kokunun anımsatma gücü olağanüstüdür. Denizin yada annenizin parfümünün kokusuyla kendinizi anılarınıza gömülmüş olarak bulabilirsiniz. Bunun nedeni kokuların beynin, duygularımızla ilgilenen bir bölgesi tarafından yorumlanmasıdır. Korkular, ruh halimiz üzerinde güçlü bir etkiye sahiptir, bu yüzden masaj yağına bazı esanslar ekleyerek masajınızın gevşetici ya da canlandırıcı etkisini arttırabilirsiniz.
Yakınlarda yapılan araştırmalar, bu bağlantının gücünü doğrulmaktır. Yale Üniversitesi’nde psikoloji ve psikiyatri profesörü olan Dr. Gary Schwartz, bellik kokuların kan basıncını düşürebildiğini görmüştür. Baharatlı elma kokusu ise özellikle etkilidir: Bu koku, sağlıklı deneklerin kan basıncını, gözle görülür ölçüde düşürmüştür. Diğer bilimsel araştırmalarda erik ve şeftali gibi hoş kokuların ağrıyı azaltabildiğini, yağlarının insanların ruh halini değiştirebildiğini göstermiştir: Yasemin, ylang ylang ve nane depresyonu giderebilmekte, sardunya ve bergamot asabiyeti yok edebilmekte, gül ve karanfil ise enerji verebilmektedir.

Sağaltım GücüEsanslar hakkındaki iddiaların çeşitliliği, hatta bazen bir yağ hakkındaki çeşitli iddialar bile karışıklık yaratabilir. Tek bir yağ hem sakinleştirici hem de uyarıcı olarak tanımlanabilir. Bir çelişki gibi görünen bu durum, şüphecilerin konuyu tamamen göz ardı etmesine yol açmıştır. Yine de, sinirsel gerginlikten yakınan bir kişi ilk olarak aromaterapi ile rahatlatılabilir, sonra da gerginlikten kurtulmanın verdiği bu yeni özgürlükle doğal enerjisini geri kazanarak canlandığını ve enerjiyle dolduğunu hissedebilir.

Tarihçe“Sağlığın yolu, her gün aromalı bitki özleriyle banyo almak ve kokulu masaj yaptırmaktır.” Diye yazmıştı Hipokrat, MÖ 400 yılında. Tarih boyunca aromalı yağların kullanımına ilişkin sayısız göndermeler vardır.
Aromaterapi terimi, ilk olarak Fransız kimyager Gattefosse tarafından 1920’li yıllarda kullanılmıştır. Bundan birkaç yıl önce Gattefosse esansların sağaltım gücünü, laboratuarında çalışırken elini kötü bir şekilde yaktıktan sonra fark etmişti. Yanmış elini dalgın dalgın en yakınındaki sıvıya, bir kase lavanta yağına daldırdıktan sonra hayretle acının azaldığını ve yanığın da, hem tahmininden daha hızlı bir şekilde hem de hiçbir iz bırakmadan iyileştiğini görmüştü. Bu olaydan sonra, 1914-1918 savaşı sırasında yaralı askerlerle çalışırken yağların iyileşme sürecini hızlandırdığını gözlemlemişti. O zamandan beri de, aromaterapi giderek yaygınlaşmaya başlamıştır.

Esans AlırkenEsansların fiyatları büyük farklılıklar gösterir: Küçük bir miktar lavanta yağına, aynı miktardaki gül yağına ödenen fiyatın çok daha azı ödenir.
Bunun nedeni, yaklaşık 200 kg. gül yaprağından sadece 1 litre gül yağı edilirken, 200 kg lavanta çiçeğinden 6 litre esans elde edilmesidir.
Yağın kalitesi kısmen yağın çıkarılma işlemine, kısmen de yağın kokusuna benzer daha ucuz bir yağla niteliğinin düşürülüp düşürülmediğine bağlı olarak büyük değişiklikler gösterir. Aromaterapi için en kaliteli yağları kullanmalısınız.


Karışım HazırlanmasıEsanslar çok yoğun olduğundan mutlaka seyreltilmelidir; yoksa yakıcı olabilir ve hatta alerjiye yol açabilirler. Bunları masajda kullanabilmek için taşıyıcı bir yağ içerisinde seyreltmelisiniz. En yaygın olarak kullanılan taşıyıcı yağlar badem, soya, üzüm çekirdeği, avokado, şeftali ve buğday tanesi yağlarıdır. Buğday tanesi yağı, E vitamini yönünden çok zengin bir antioksidandır ama koyu ve ağır olduğundan, kokusunu bastırmak için daha hafif bir taşıyıcı yağa bundan birazcık ekleyebilirsiniz.
İki – üç damla esansı, 5 milimetrelik bir çay kaşığı taşıyıcı yağda karıştırın. Daha fazla miktarlarda hazırlanacak bir karışım için 50 ml. taşıyıcı yağa 15-30 damla kadar esans ekleyebilirsiniz. Duyarlı tenlerde ve yüzde daha seyreltik bir karışım kullanın. Bunlar birkaç haftada bozulabileceğinden, bir kerede bu miktarı aşmayın. Esanslar genellikle çok yağlı değildir.; bunlar çabucak buharlaşan alışılmadık ölçüde uçucu sıvılardır, bu yüzden kullandıktan sonra şişenin kapağını kapatın. Hava geçirmez şişelerde, serin ve karanlık yerlerde saklayın.

HOSTING - DOMAIN KAYDI - HABER YAZILIMIDünyanın en Ekonomik ve Kaliteli Hosting Paketlerini incelemek ve satın almak için TIKLAYINIZ...

HOSTING - DOMAIN KAYDI - HABER YAZILIMI - MASÖR VE MASÖZ YAZILIMI.

Acilhost.Com ©