Anasayfa | Başlarken | Teknikler | Aromaterapi | Masaj Yapmak | Kendine Masaj | Bebekler | Basınç | Sagaltici Masaj
Masörler | Masör Yazılımı | Reklam | Anatomi | Sırt | Ayak | Bacak | El | Kol | Karın | Göğüs ve Boyun | Yüz | Baş | Hızlı Masaj | İletişim


MASÖR, MASÖZ VE MASAJ SALONLARI YAZILIMIMasör ve Masözlerin, Masör salonlarının hizmetlerini tanıtmaları için AcilHost.com özel bir yazılım geliştidi.
Masör ve Masözler bu yazılım ile arama motorlarında üst sıralarda çıkacak, müşterilerine kolay bir şekilde ulaşacaklar.
Kullanımı ve güncellemesi çok kolay. Bilgisayar ve internet kullanan herkesin yapabileceği basitlikte.
Tanıtım için başlangıç fiyatımız 750$ + KDV olarak belirlenmiştir. Talepleriniz için TIKLAYINIZ...

Masör, Masöz ve Masaj Salonları Yazılımı'nı incelemek ve satın almak için tıklayınız...


Yüz Masajıİyi bir yüz masajı asabiyet, baş ağrısı ve bitkinliği giderip dinginlik ve rahatlama sağlar. İnsanları çok daha genç göstererek görünüşe de yararlı olur. Kan dolaşımını hızlandırarak cilde sağlıklı ve canlı bir ışıltı kazandırır. Gergin kasları gevşetip yüzü yorgunluk ve güçsüzlük ifadesinden kurtarır. Etkisi öylesine olağanüstüdür ki, bir müşterim yüzünü gerdirmek yerine düzenli olarak yapılan yüz masajını yeğlemişti.

Erkekler, genellikle yüz masajı yaptırmayı düşünmezler; oysa onların da en az kadınlar kadar buna ihtiyacı vardır. Tüm hayatları boyunca düzenli olarak masaj yaptıran birkaç yabancı devlet adamı, bana gelene kadar hiç yüz masajı yaptırmamıştı; şimdiyse bunu hiç aksatmıyorlar. Herkesin bu şekilde davranması gerektiğini düşünüyorum. Bu masaj yalnızca geçici bile olsa, endişe ve gerginliği gidermenin çok basit bir yoludur.

İyi bir yüz masajı yapmak için elleriniz gevşek olmalı, hareketleriniz akıcılık ve güven hissi taşımalıdır; bu da deneyimle olur. Bu yüzden ya önce kendi yüzünüzde deneyin ya da hareketleri dizinizde uygulamaya çalışın.

Arkadaşınızın başının arkasında diz çökün ve hafif bir yüz yağı ya da zenginleştirilmiş bir yüz kremi kullanın. Deriyi hareketlerinizle sürüklememek için yeterli miktarda yağ kullanmaya dikkat edin. Elleriniz temiz ve pürüzsüz, tırnaklarınız da yüzü çizmeyecek kadar kısa olmalıdır. Arkadaşınız kontak lens kullanıyorsa çıkarmasını söyleyin. Masaj sırasında devamlılık sağlamak ve bölgeden bölgeye geçerken hareketlerinizi birbirine bağlamak için ilk baştaki sıvazlama hareketlerini kullanabilirsiniz.

Sıvazlamalar

1. Bu ritmik hareketlerle tüm yüzü kaplayacak şekilde yağı yayabilirsiniz. Ancak bunar, akıcı ve kesintisiz olarak hissedilmelidir; böylece arkadaşınız da masaja alışır. Başlarken ellerinizi boynun bitim yerine koyun ve çeneye kadar kaydırıp sıvazlayın. Biraz bekleyin.

2. Ellerinizi yüz hatlarına göre biçimlendirerek çene altından kulaklara kadar gezdirin. Avuçlarınızı kulaklara yaslayarak biraz bekleyin ve ellerinizi çene altına kaydırın.

3. Parmak uçlarınızı çene, ağız çevresi ve burun deliklerinde gezdirin. Burun deliklerini kapamayın. Burnun yanlarından yukarı doğru çıkıp gözlerin hemen altında durun. Ellerinizi elmacık kemiklerinin altından şakaklara kadar dışarı doğru kaydırın ve çeneye geri dönün.

4. Tekrar yüzün ön kısmını ele alın ama bu kez burun köprüsüne kadar devam edin. Bekleyin, sonra ellerinizi alından geçirerek şakaklara doğru gezdirin. Tekrar bekleyip bastırın, çeneye kadar kaydırın. Tüm seti en az dört kez tekrarlayın.


Yüzü Avuçlamak

Boyun Masajı

Şimdi de her iki elinizle bir yanda çalışmaya başlayın. Elinizi bastırarak boyundan yukarıya ve omuzdan kulağa kadar çıkın, sonra o elinizi kaldırıp diğer elinizle devam edin. Her iki yanda da en az altı kez tekrarlayın.

1. Avuçlarınız alında, parmaklarınız da ağzın üzerinde olacak şekilde ellerinizi çukurlaştırarak yüzü kapatın. Bir an için böyle bekleyin.

2. Çok hafif bir şekilde bastırın, sonra ellerinizi gevşetip yanlara doğru çekin. Tekrara biraz bekleyip hareketi tekrarlayın.Yanak Masajı

1. Orta parmaklarınızın ucuyla ağzın tüm çevresinde yukarı yönlü küçük dairesel hareketler yapın. İki elinizle de aynı anda eşit basınçlar uygulayabilmek için başparmaklarınızı çaprazlayın.

2. Parmak uçlarınızı üst dudak ve elmacık kemiklerinin altından kulaklara doğru devam edin. Bu, ağız çevresindeki çizgilerin derinleşmesini önlemeye yardımcı olur.

3. Elleriniz bir yanağın üzerinde birbirine baksın, bir el diğerini izleyecek şekilde parmaklarınızı elmacık kemiğinin altında gevşekçe döndürün. Bu, çenedeki gerginliği giderir. Diğer tarafta da tekrarlayın.

Alın Masajı

1. Ellerinizi ters yönde alna koyup her iki elinizin ilk iki parmağıyla sıkıca bastırın; birbirine doğru zikzak hareketle başlatın sonra tüm alnı kaplayacak şekilde genişletin.

2. Bu sakinleştirici hareket, gerginliğin ve baş ağrılarının giderilmesinde çok etkilidir. Başparmaklarınızı burun köprüsüne koyun, şakaklara doğru hafifçe bastırarak ilerleyin. Biraz daha yukarıda tekrarlayın ve saçların başladığı yere kadar devam edip tüm alında çalışın.

3. Parmaklarınızla tüm alında dairesel basınçlar uygulayın. Her iki elinizle aynı anda şakakların ortasından başlayıp sürekli ve ritmik hareketler yapın. Yukarı yönlü daireler enerji verir, aşağı yönlüler ise uyku getirir.

Göz Çevresinde Daireler

Parmak uçlarınızı burun köprüsünden kaşlar boyunca dışarı doğru bastırarak gezdirin, şakaklarda daireler çizip gözlerin altından hafifçe burna doğru kaydırın. Bunu, önce ellerinizi aynı anda sonra da sırayla kullanarak deneyin. Bu, tüm gerginliği silip atar, inanılmaz bir şekilde rahatlatıcıdır.

Kaşları Sıkıştırmak

Bu, bir önceki hareketlerle tam bir zıtlık yaratır. Kaşları, işaret ve başparmaklarınız arasında burun köprüsünden başlayıp şakaklara doğru dışarı yönde sıkın. Şakaklara hafifçe bastırın, sonra parmaklarınızı göz altlarına havadan geri getirip tekrarlayın.

Göz Masajı

1. Parmaklarınızı tüm alnı kaplayacak şekilde koyup aşağı doğru kaydırın, orta ve yüzük parmaklarınız göz kapaklarına hafifçe otursun. Biraz bekleyip hafifçe bastırın, parmaklarınızı ayırıp gözlerden dışarıya şakaklara doğru kaydırın ve hafifçe bastırın.

2. Yüz masajında kendinize daha güvenir hale gelip parmaklarınız ustalaştığında, gözlere hafif bir masaj yapmayı deneyebilirsiniz. Yüzük parmağınızla tüm göz kapağında dairesel basınçlar uygulayın. Bu son derece gevşetici bir harekettir ancak ağır bir elle yapıldığında rahatsızlık verici olabilir.

Sıralı Hareketler

Bu, benim çok sevdiğim hareketlerden biridir. Çok rahatlatıcıdır; etkisi de basitliğinden kaynaklanır. Bir elinizi yanlamasına alna koyup alın hatlarına uydurarak saçların başladığı yere doğru sıvazlayın, kaldırın ve diğer elinizle devam edin. Ellerinizi sırayla kullanarak bu hareketi tekrarlayın.

Bitirirken

Ellerinizi alnın üzerinde çukurlaştırın. Birkaç saniye kıpırtısız bekleyin ve sonra yavaş yavaş hafifçe bastırın. Bastırırken biraz bekleyin ve baskıyı çok yavaş bir şekilde gevşetin; öyle ki elleriniz alından yavaşça havalansın. Bu basit teknik, tüm yüz masajını pekiştirerek vücuttaki son gerginlik izlerini de çekip alıyormuşsunuz gibi bir duygu yaratır.


Sırt Masajı
Ayak Masajı
Bacak Masajı
El Masajı
Kol Masajı
Karın Masajı
Göğüs ve Boyun Masajı
Yüz Masajı
Baş Masajı
On Dakikalık Masaj