Anasayfa | Başlarken | Teknikler | Aromaterapi | Masaj Yapmak | Kendine Masaj | Bebekler | Basınç | Sagaltici Masaj
Masörler | Masör Yazılımı | Reklam | Anatomi | Sırt | Ayak | Bacak | El | Kol | Karın | Göğüs ve Boyun | Yüz | Baş | Hızlı Masaj | İletişim


MASÖR, MASÖZ VE MASAJ SALONLARI YAZILIMIMasör ve Masözlerin, Masör salonlarının hizmetlerini tanıtmaları için AcilHost.com özel bir yazılım geliştidi.
Masör ve Masözler bu yazılım ile arama motorlarında üst sıralarda çıkacak, müşterilerine kolay bir şekilde ulaşacaklar.
Kullanımı ve güncellemesi çok kolay. Bilgisayar ve internet kullanan herkesin yapabileceği basitlikte.
Tanıtım için başlangıç fiyatımız 750$ + KDV olarak belirlenmiştir. Talepleriniz için TIKLAYINIZ...

Masör, Masöz ve Masaj Salonları Yazılımı'nı incelemek ve satın almak için tıklayınız...


Sırt Masajıİyi bir sırt masajı hayatın en büyük keyiflerinden biri olabilir. Gerginliği azaltır,ağrı ve sızıları dindirir ve huzurlu bir rahatlama sağlar.
Çoğumuz ara sıra sırt çağrısı çekeriz: masaların üzerinde kamburlaşır, ağır yükler taşır, omuzlarımızı düşürür ve kötü şekillerde dururuz. Bunların hepsi de kasların gerilmesine ve düğümlenmesine yol açar. Masaj bu kasları gevşeterek onların neden olduğu acı ve ağrıları hafifletebilir.
Masaj kasları gevşetmekle kalmaz, sağlığın korunmasına da katkıda bulunur. Sinirler omurgadan başlayarak tüm vücuda dağılır ve masaj da doğrudan sinirleri etkileyerek sinir sistemini rahatlatır. Yavaş ve ritmik hareketlerle sakinleştirici yada hızlı ve çabuk hareketlerle canlandırıcı etki yaratabilirsiniz. Ben genellikle masajı masaj yaptığım kişiyi tamamen gevşemiş bir halde bırakmak için yumuşak hareketlerle bitiririm.İlk DokunuşArkadaşınızın sırtına bir havlu yerleştirin ve bir eliniz ensede, diğeri de belde olacak şekilde ellerinizi havlunun üzerine koyun. Derin ve düzenli bir şekilde soluk alıp verin, dikkatinizi ellerinizin üzerinde toplayın.
Bu, masajınızın temposunu belirler ve ikinizin de gevşemesine yardımcı olur. Arkadaşınız soluma ritminizi kapacak ve kendiliğinden gevşemeye başlayacaktır. Siz derin derin solur ve gevşerken, enerjinin içinizden aktığını hissedeceksiniz; masajda kullanacağınız serbest enerjide işte budur.
Yaklaşık 30 saniye sonra yağı elinize dökün ve havluyu bir kenara kaldırın. Belin yanında diz çökün, yüzünüz başa doğru baksın ve yağı yayacak hareketlerle masaja başlayın.Sıvazlamalar

1. Ellerinizi başparmaklarınız omurganın her iki yanında ve parmaklarınız da başı gösterecek şekilde bele koyun, gevşekçe tutup bastırarak yukarı doğru sıvazlayın. Basınç uygulamak için kendi ağırlığınızı kullanarak ellerinizin üzerine eğilin.

2. Ellerinizi ense kökündeki kaslar üzerinden omuzlara ve kolların üst kısmına doğru kaydırarak sıvazlayın; elleriniz omuzların kavisine göre biçimlensin. Kolların üst kısmından aşağıya ve yanlara doğru devam edin.

3. Ellerinizi hafifçe yanlardan aşağı doğru gevşekçe kaydırın, ama deriyi sürüklememeye dikkat edin. Bele ulaştığınızda, beli yukarıya ve içe doğru çekin. Bu, ince bir bele sahip olma izlenimi verir. Hareketi yaklaşık on kez tekrarlayın.Yayılan Sıvazlamalar

1. Bu hareket sıvazlamaya çok benzer ama ufak bir değişiklik masajı daha ilginç kılar. Önceki gibi ellerinizi bele koyun ve omurganın her iki yanındaki kaslara bastırarak yukarı doğru sıvazlayın.


2. Ellerinizi vücut hatlarına uydurup alt kaburgalar üzerinde yayarak açın ve hafifçe yanlardan aşağı doğru kaydırın. Ellerinizi her seferinde sırtın biraz daha yukarısına yayarak omuzlara ulaşana kadar devam edin.

Sıralı Sıvazlamalar

Şimdi de ellerinizi sırayla kullanarak sıvazlayın. Bir eliniz sıkıca yukarı doğru ilerlerken diğeri yandan aşağı doğru kaysın. Bunu ritmik ve dengeli bir hale gelene kadar devam ettirin gereğince yapıldığında mükemmel bir akıcılık duygusu yaratır.

Yoğurmalar

1. Vücuda yandan bakacak şekilde dönün, elleriniz birbirine baksın ve dirseklerinizi dışarı doğru açarak ellerinizi sırayla kullanın ; avucunuzla deriyi kavrayıp sıkın. Bu, aynı ritmik bir şekilde hamur yoğurmaya benzer, ama hareketleriniz dengeli ve akıcı olmalıdır. Bir elinizle deriyi kavrayıp sıkın ama çimdiklemeyin, sonra diğer elinize itin. İlk elinizi açın ve sonra diğer elinizle deriyi kavrayıp sıkın. Kalçadan başlayarak vücudun iki yanına doğru devam edin.

2. Bu harekete ense kökü, omuzların üstü ve kolların üst kısmında devam edin. Kolların üzerindeki kaslar genellikle çok gergindir ve sırtın üst kısmını geçen büyük kasla devam ettiğinden, sırtı tamamen gevşetmek için masaja bu gölgeyi de dahil etmeniz gerekir. Daha sonra size yakın olan tarafta çalışın –ya başparmaklarınızla itebilmek için aşağıya eğilin ya da vücudun diğer yanına geçip tekrar karşıya uzanın. Bu bölgedeki her hareketi en az iki kez tekrarlayın.

Yanlarda Sıvazlamalar

Vücudun yan tarafını gevşekçe sıvazlayın ve ellerinizi omurgaya doğru içeri ilerletin. Dengeli ve akıcı bir ritmle bir eliniz diğerini izlerken sırtın tüm çevresinde çalışın. Bu hem masaj yapanı hem de yapılanı gevşeten, hoş ve kolay bir harekettir.Dairesel Sıvazlamalar

1. Biri biraz daha yukarıda olacak şekilde, ellerinizi sırtın sağ tarafına koyun. Üsttekini geniş bir kavis çizerek yandan aşağı doğru, alttakini de omurgaya doğru yukarıya çekin.

2. Böyle geniş kavisler çizerek harekete devam edin. Sırtın üzerinde bir daire düşleyin ve bu dairenin çevresinde saat yönünde ilerleyin, bir eliniz diğerini izlesin.

3. Sağ eliniz harekete devam ederken, sol elinizi sağ kolunuzun üzerinden aşırın. Sağ eliniz tam daire, sol eliniz ise yarım daire çizsin.

4. Sağ elinizle daireyi tamamlayın ve sol elinizle hafifçe aşağıya koyun. Sırtın bu tarafını tamamladıktan sonra ellerinizi aşağı kaydırın ve sol tarafa da çalışmaya başlayın: Sol eliniz tam çizecek şekilde saat yönünün tersinde çalışmaya başlayın. Bu sürekli ve akıcı olarak yapılan sıvazlamalar son derece rahatlayıcıdır.

Basınçlar

Bir dizi sıkı basınçla omurganın iki yanındaki kasları gevşetebilirsiniz. Başparmaklarınızı omurgaların her iki yanına koyarak belden başlayın. Parmaklarınızın etli kısmı üzerine ağırlığınızı verin, dirseklerinizi düz tutarak gevşek bir basınç uygulayın. Sıkıca bastırın, sonra bırakın ve biraz daha yukarıda tekrar edin. Omuzlarda ve ense kökünde daha uzun süre çalışın, sonra omurganın başladığı yere geri dönüp tekrarlayın. Bu kaslar üzerinde küçük ve derin daireler çizerek harekete değişiklik katın.

Parmak Vuruşları

Özellikle omuz kaslarında yararlı olan bu masaj, vücut ağırlığınızı kullanamadığınız için biraz yorucudur. Yalnızca ellerinizin gücünü kullanırsınız. Parmaklarınızla art arda vurarak kaslar üzerinde ağır bir baskı oluşturun. Ellerinizi birbirine yakın tutun ve eğer benimki gibi, bir eliniz diğerinden daha güçlüyse basıncı dengelemek için başparmaklarınızı çaprazlayın. Bu ağır vuruş hareketi, bölgedeki kan dolaşımını arttırır ve ağrıyı giderir.
Dairesel Başparmak Masajı

1. Bu, yandaki harekete çok benzer ama daireler daha küçüktür. Her iki başparmağınız da omurganın bir yanındayken başlayın ve daireler çizerek bastırın.

2. Yukarı ve dışarı doğru hareket ederken bir başparmağınız diğerini izleyerek kası omurgadan itsin. Bu hareket oldukça etkilidir. Omurganın 2-3 cm. uzağında çalışın.

3. Bir başparmağınızı diğer elin üzerinden aşırın ve harekete devam edin. Dairesel sıvazlamalardaki gibi bir başparmak tam, diğeri yarım daire çizsin.

Boyun ve Omuzlar

Boyna her zaman daha fazla özen gösterin, çünkü bu bölge genellikle sert ve gergindir. Ağrılığı yaklaşık olarak 5-7 kg arasında olan başı tutmak için boyun kasları sürekli çalışmak zorunda olduğundan bu pek de şaşırtıcı değildir. Çoğu insan alışkanlıkla omuzlarını öne eğer, bu yüzden boynun her iki yanındaki kaslar gerilir ve sertleşir.
Arkadaşınız başı bir tarafa dönükken rahat edemezse, alnının altına küçük bir yastık ya da katlanmış bir havlu koyarak yüzüstü uzanabilir.


Sıvazlamalar

1. Omuzların üzerinden yukarıya ve boynun yanlarına doğru sıvazlayın, elleriniz vücudun biçimini alsın.

2. Ensenin bitimine ulaşıp ellerinizi aşağı doğru kaydırın, bu arada basınç kesintisiz ve aynı güçte olmalıdır. Hareketi dört kez tekrarlayın.


Yoğurmalar

Arkadaşınız yüzüstü yatarken rahatsa, boyun kaslarını hafifçe yoğurun. Her iki omuzda boyundan yukarıya ve kafatasının bitimine doğru çalışın.

Dairesel Basınçlar

Omurganın her iki yanından yukarıya ve boyna doğru dairesel basınçlar uygulayın. Bir elinizle çalışın; başparmağınız bir tarafta, işaret ve orta parmaklarınız diğer tarafta olsun. Diğer elinizi, güven duymasını sağlamak için arkadaşınızın başına koyun. Sıkıca bastırın ve küçük dairesel hareketlerle boynun bitim yerine ve saç içine doğru devam edin.


Kaba EtlerBoyun masajını bitirdikten sonra, sırtın tamamını sıvazlayarak ısıtın, sonra da kaba etler üzerinde çalışmaya başlayın. Arkadaşınızın kalçalarının yanında diz çökmek için eğilirken elleriniz sırtında dursun ve baş yönüne doğru bakın. Ben her zaman masaja beli ve kaba etleri de eklerim, çünkü birçok insanın bu bölgeleri gergindir. Kalçalarımıza pek fazla özen göstermeyiz: Onların üstünde oturur, kot pantolonlarımız için fazla büyük olduklarında şikayet ederiz ama diğer zamanlarda da onları göz ardı ederiz. Ancak bu bölgede vücuttaki en güçlü kaslar bulunur, iyi bir masaj kalçalarımızdaki gerginliği giderip onları formda tutabilir.Yayılan Sıvazlamalar

1. Kaba etlerin üst kısmından başlayıp yukarı ve dışa doğru sıvazlayın.

2. Gevşekçe belin iki yanından kavrayın.

3. Bastırarak yukarı doğru çekin, ellerinizi başa getirip hareketi tekrarlayın.

Yoğurmalar

Dairesel Sıvazlamalar

Bu bölgeye derin yoğurmalar yapılabilir. Masaja bir de burma hareketi ekleyin.

1. Her iki eliniz de bir yandayken, bir eliniz diğerini izleyecek şekilde dairesel olarak sıvazlayın

2. Yanlardan aşağı doğru kayarken hafifçe, yukarı doğru çıkarken de sıkıca bastırın.

3. Daireyi tamamlamak için bir elinizi diğer kolun üzerinden aşırarak devam edin. Hareketi diğer yanda da tekrarlayın.
Basınçlar

Başparmaklarınızla omurganın sonundaki üçgen kemik çevresinde dairesel basınçlar uygulayın.


Sırt

Şimdi sırta yandan bakacak şekilde dönün; masajı bitirmek üzere sırtın ana bölümünde çalışmaya başlayın.
Beşik Masajı

Çaprazlamalar

1. Bu ısıtıcı ve rahatlatıcı bir harekettir. Bel üzerinde elleriniz birbirine baksın, gevşekçe birkaç yoğurma hareketi yapın.

2. Deriyi kavrayıp sıkıştırmayın, sadece ellerinizle ileri geri derin hareketler yapın.

1. Elleriniz belin her iki yanına parmaklar aşağı doğru bakacak şekilde yerleştirin. Bastırarak yanlardan yukarı doğru çekerken beli hafifçe içe doğru büzün ve ellerinizi karşı yönlere doğru kaydırın.

2. Elleriniz birbirini geçerek diğer yandan aşağı doğru kaysın. Bastırarak yanlardan yukarı doğru çekip sırtın karşısına hafifçe kaydırarak geçin. Sırtta birkaç kez aşağı ve yukarı doğru çalışın.


Yumruklamalar

Gevşek yumruklarla tüm sırtı art arda yumruklayın; ağır ve acı verici değil de, hafif, yaylanır gibi ve uyarıcı olması için bilekleriniz esnek ve gevşek olmalıdır. Kaba etlerden başlayıp sırttan yukarı doğru ilerleyin; böbrek bölgesini atlayın. Kemikli bölgelerde hareketleriniz daha hafif olsun ve asla doğrudan omurgaya vurmayın. Farklı etkiler için hızınızı değiştirebilirsiniz: Rahatlatıcı bir etki için yavaş, uyarıcı bir etki için ise canlı hareketler yapın. Bu kolay bir hareket olduğundan yeni başlayanlar için de idealdir. İlk başlarda öğrenirken, arkadaşınızın sırtına bir havlu koyarak deneyebilirsiniz.


Kedi Masajı

1. Bu yumuşak ve sürekli hareket sinirleri yatıştırıp sakinleştirir. Bir elinizi boyundan başlayıp omurgadan aşağı doğru hafifçe gezdirin ve eliniz kalçaya uğraşırken onu diğer eliniz izlesin.

2. Bel çukurunda elinizi kaldırın ve boyna geri getirin. Geri dönüş hareketi, masajın kendisi kadar önemlidir, bu yüzden ritmik hareket edin. Hareketleriniz giderek daha yavaş ve hafif olsun.Tüy MasajıArtık kedi masajı daha hafif olamadığı zaman tüy masajına geçin. Yalnızca parmak uçlarınızı omurganın her iki yanından aşağı doğru çok hafifçe indirin. Bel çukurunda ellerinizi kaldırıp boyna geri getirin. Ellerinizin hafif olması ve elektriklenmemesi için, her hareket arasında ellerinizi hafifçe silkeleyin. Hareketleriniz öylesine akıcı ve ritmik olmalıdır ki başlangıcı yada sonu yokmuş gibi hissedilmelidir. Bu masajı istediğiniz kadar sürdürebilirsiniz.Bitirirken

1. Masajı bitirirken, hafifçe çukurlaştırdığınız ellerinizi gevşekçe bel çukurunun üzerine koyup bekleyin ve altlarında ısının çoğaldığını hissedin. Ellerinizi hafifçe düzleştirerek ısıyı vücuda geri gönderir.

2. Ellerinizi çok yavaş kaldırın. Hareket öylesine hafif olsun ki arkadaşınız ellerinizi ne zaman kaldırdığınızı bile fark etmesin. Bu öylesine bir hafiflik hissi verir ki, bir arkadaşım ona “benim uçan halım” diyor.

Ekstra HareketlerBu hareketlerden herhangi birini sırt masajına ekleyebilirsiniz. arkadaşınız hangisinden hoşlandığını deneyerek görün.


Tırmık Masajı

İşaret ve orta parmaklarınızı omurganın her iki yanına koyun, boyundan başlayarak sırttan aşağı doğru küçük ve baskılı hareketlerle iki elinizi art arda kullanın.
Tırtıl Masajı

1. Sağ avucunuzun ortasını omurganın bitimine koyun, yüzük ve orta parmaklarınız da omurganın iki yanında dursun. Sol elinizi parmaklarınızın üstüne enlemesine koyun.

2. Sağ elinizin tabanını kaldırıp parmaklarınızla aşağı doğru bastırırken sol elinizle derinlik verin; tekrar aşağı doğru indirirken parmaklarınızı olabildiğince yaklaştırın.

3. Parmaklarınızı kaldırın ve yukarı doğru ilerleyin. Ellerinizi tırtıl gibi yürüterek yukarıya kadar çıkın. Omurga üzerinde çalışırken omurlara asla sertçe bastırmayın.
EsnetmelerBir sırt masajına başlamanın ya da bitirmenin en iyi yolu, sırtı hafifçe esnetmektir. Kollarınızı çaprazlayın ve bir elinizi kuyruk sokumuna diğerini de omurganın ortasına koyun, elleriniz ters yönlere baksın. Öne doğru eğilirken kollarınızı bükmeyin ve elleriniz aşağı-yukarı kaymasın. Eğilirken birbirinden öteye itilen kollarınızın basıncı beli hafifçe esnetsin.

Bir elinizi arkadaşınızın omzuna diğerini de zıt yönde kalçasına koyun, elleriniz ters yönlere bakarken sırtına çapraz yönde esnetmeler uygulayabilirsiniz. Yine, esnetmek için kollarınızı düz tutarak öne doğru eğilin. Omuz ve kalça üzerinde tekrarlayın.Başın Yanında Diz ÇökmekBaşın yanında diz çökerek de sırt masajı yapabilirsiniz. Ellerinizi bastırarak sırttan aşağı doğru sıvazlayıp kaba etlerde yayarak kaydırın ve yanlardan yukarı doğru hızla ilerletin. Bu çok boş ve her yanı saran bir his verir. Her iki elinizle de çalışarak sırayla bir eliniz aşağı doğru inerken diğeri yukarı çıksın omuzlar ve boyunda çalışmak için de çok iyi bir pozisyondur.Sırt Masajı
Ayak Masajı
Bacak Masajı
El Masajı
Kol Masajı
Karın Masajı
Göğüs ve Boyun Masajı
Yüz Masajı
Baş Masajı
On Dakikalık Masaj


HOSTING - DOMAIN KAYDI - HABER YAZILIMIDünyanın en Ekonomik ve Kaliteli Hosting Paketlerini incelemek ve satın almak için TIKLAYINIZ...

HOSTING - DOMAIN KAYDI - HABER YAZILIMI - MASÖR VE MASÖZ YAZILIMI.

Acilhost.Com ©