Anasayfa | Başlarken | Teknikler | Aromaterapi | Masaj Yapmak | Kendine Masaj | Bebekler | Basınç | Sagaltici Masaj
Masörler | Masör Yazılımı | Reklam | Anatomi | Sırt | Ayak | Bacak | El | Kol | Karın | Göğüs ve Boyun | Yüz | Baş | Hızlı Masaj | İletişim


MASÖR, MASÖZ VE MASAJ SALONLARI YAZILIMIMasör ve Masözlerin, Masör salonlarının hizmetlerini tanıtmaları için AcilHost.com özel bir yazılım geliştidi.
Masör ve Masözler bu yazılım ile arama motorlarında üst sıralarda çıkacak, müşterilerine kolay bir şekilde ulaşacaklar.
Kullanımı ve güncellemesi çok kolay. Bilgisayar ve internet kullanan herkesin yapabileceği basitlikte.
Tanıtım için başlangıç fiyatımız 750$ + KDV olarak belirlenmiştir. Talepleriniz için TIKLAYINIZ...

Masör, Masöz ve Masaj Salonları Yazılımı'nı incelemek ve satın almak için tıklayınız...


Bebeklere MasajAna – babanın bebeklerini okşayıp kucaklaması doğaldır ve masajın bebeğin sağlığı için yararlı olduğunu gösteren kanıtlar giderek artmaktadır. Önde gelen doğum uzmanlarından biri olan Yehudi Gordon bu konuda şunları söyler : “Masaj karın ağrısı, kabızlık veya ishal, öksürük, soğuk algınlığı ve huzursuzluğun azaltılmasına yardımcı olur. Sözel olmayan bir şekilde iletişim kurmanın ve böylece de ana-baba ve bebek arasında sağlam bir bağ oluşturmanın çok güçlü bir aracıdır. “Çoğu annenin bebeklerine masaj yaparken gözlemlediği de işte bu güçlü bağ, bu birleştirici güçtür. Her gün yapılan masaj, ana-baba ile bebeğin birbirlerini yakın bir şekilde tanıyabilmesi için güzel bir fırsattır.
Zor bebekler masajla rahatlayarak sakinleşir ve uyurlar. Bir arkadaşım sürekli çırpınıp kasılan bebeğinin karnına her gece masaj yaptığında onu sakinleştirebildiğini gördü. Kızı şimdi dokuz yaşında ve sağlıklı; ama arkadaşım onu yine masaj yaparak rahatlatıyor.
Bebeklerin tenleri öylesine ipeksi bir yumuşaklıktadır ki, onlara dokunmak insanlara haz verir ve gerçekten de masaj, bebeği olduğu kadar masaj yapan insanı da rahatlatır. Ciddi bir “doğum sonrası sıkıntı” dan muzdarip olan bir müşterim, bebeğine masaj yapmanın sıkıntısından kurtulmasına yardımcı olduğunu söylemişti.

Masaj Yapmak

Bebeklere masaj yapmanın ne özel bir tekniği ne de belli bir sırası vardır; esas sorun bunu onların küçücük bedenlerine uydurabilmektedir. Vücut çok küçük olduğundan, muhtemelen en çok sıvazlamaları kullanacaksınız. Üzerinde çalıştığınız bölge elleriniz için fazla küçükse, parmak uçlarınızla masaj yapın. Aşağıdaki sıraya sıkı sıkıya bağlı kalmanız gerekmez: Bebeğinizin hoşuna giden hareketleri hemencecik keşfedeceksiniz. Tüm hareketleriniz yavaş ve dengeli olsun, bırakın elleriniz sizi yönlendirsin.
Yüz de dahil olmak üzere tüm bölgelerde hafif bir bitkisel yağ kullanın; badem ve ay çiçek yağı kolayca bulunabilir ve bebekler için de uygundur. Bebek yağı mineral esaslı bir yağdır, deri tarafından kolayca emilmez.

Yüz Masajı

1. Alnını yanlara doğru sıvazlayın. Burundan başlayıp şakaklara kadar dışarı, yanlardan aşağı ve çeneye doğru bitirin.

2. Kaşlardan başlayıp hafifçe göz altlarına doğru devam edin, göz çevresinde daireler çizin, yumuşak bir şekilde şakaklara bastırın.


Karın Masajı

1. Uyluklardan başlayıp yukarı doğru devam edin, ellerinizi omuzlardan dışarı, kollardan ve sonra da gövdenin her iki yanından aşağı doğru kaydırın. İki elinizle aynı anda, sonra da sırayla, bir elinizi yukarı diğerini aşağı kaydırarak çalışın.

2. Ellerinizi parmaklarınız birbirine ters yönde bakacak şekilde karnın her iki yanına ve çaprazlayarak öne ve arkaya doğru kaydırın. Karnı yanlamasına geçerken ellerinizi gevşetin.

3. Göbek çevresini bir eliniz diğerini izleyecek şekilde daireler çizerek saat yönünde sıvazlayın. Kollarınız çaprazladığında bir elinizi diğer kolunuzun üzerinden aşırın. Bu, sancı ve karın ağrılarını gidermeye yardımcıdır.

Kollar ve Bacaklar

1. Bir kolu yukarı kaldırıp omuzdan ele kadar devam edin ve sonra kolu her yerinden hafif hafif sıkın.

2. Elinin tersini sıvazlayın, sonra kıvrık parmakları açıp her parmağa hafifçe sıkarak döndürün.

3. Bir bacağı yukarı kaldırıp sıvazlayarak her yerinden sıkın.

4. Ayağı da sıvazlayıp her ayak parmağını sıkarak döndürün.

Sırt Masajı

1. Bebeği yüzü koyun yatırıp sırtını sıvazlayın. Ayaklardan başlayıp bacaklara, popsunun üstünden sırta, yukarı doğru devam edin. Ellerinizi omuzlar ve kollardan, sonra da hafifçe her iki yandan aşağı doğru kaydırın.

2. Başparmaklarınızı omurganın her iki yanından yukarı kaydırın.

3. Ellerinizi çaprazlayarak sırtta yanlamasına öne ve arkaya doğru hafifçe kaydırın.

4. Kaba etleri hafifçe yoğurun ellerinizi sırayla kullanarak popsunu ritmik bir şekilde yumuşakça tokatlayıp çimdikleyin, çoğu bebek şaşırtıcı bir şekilde buna bayılır. Pürüzsüz tenine dokunmak sizinde hoşunuza gidecektir.

5. Kedi masajıyla bitirin. Bir eliniz diğerini izleyecek şekilde çok yumuşak ve dengeli biçimde sırttan aşağı doğru kaysın. Eliniz bacaklara ulaştığında kaldırıp boyna geri getirin ve tekrarlayın.

Pasif Hareketler

Bebekler kol ve bacaklarıyla oynanmasına bayılırlar; masajdan sonra hafif, pasif hareketler uygulayın.

1. Ayaklarını tutun, her iki bacağını da esnetin; bu hızlıca yapıldığında bazı bebeklerin hoşuna gider.

2. Bebeğin ellerini tutup kollarını göğsü üzerinden çaprazlayın.

3. Kollarını alıp yanlara doğru uzatın ve sonra hafifçe çekerek esnetin.

4. Kollarını yukarıda tutun sonra bir kez daha çaprazlayın.

5. Kollarını başına doğru kaldırın, bir kez daha hafifçe çekerek gerin.
Bebek Sahibi Olmak
Bebeklere Masaj
Çocuklara Masaj


HOSTING - DOMAIN KAYDI - HABER YAZILIMIDünyanın en Ekonomik ve Kaliteli Hosting Paketlerini incelemek ve satın almak için TIKLAYINIZ...

HOSTING - DOMAIN KAYDI - HABER YAZILIMI - MASÖR VE MASÖZ YAZILIMI.

Acilhost.Com ©